Cykl Szkoleń dla Architektów Krajobrazu i Projektantów Ogrodów

Uruchamiamy nabór na Cykl Szkoleń dla Architektów Krajobrazu i Projektantów Ogrodów!

Chcesz podnieść swoje kompetencje biznesowe? Szukasz szkolenia spersonalizowanego dla architektów krajobrazu i projektantów ogrodów? A może chcesz praktycznych umiejętności i świeżych pomysłów? Skorzystaj z naszej oferty..!

W ramach kursu otrzymasz trzy intensywne szkolenia z dziedziny architektury krajobrazu:

1) SZKOLENIE Z KREOWANIA TOŻSAMOŚCI ZAWODOWEJ – praktyczne zajęcia z budowania własnej tożsamości zawodowej w oparciu o najnowszą wiedzę ze świata biznesu i profesjonalnych relacji
2) WARSZTATY VECTORWORKS LANDMARK OGRÓD I KRAJOBRAZ – zdobycie praktycznych umiejętności w najbardziej wszechstronnym oprogramowaniu CAD przeznaczonym dla architektów krajobrazu
3)WARSZTATY – OGRÓD TO TEŻ DOM – wskazanie na wdrażanie nowych, niestandardowych sposobów myślenia i podejścia do realizowanych projektów

Dlaczego warto wziąć udział w naszym szkoleniu?

Podnoszenie kompetencji biznesowych w przemysłach kreatywnych w dziedzinie projektowania zieleni jest ważnym działaniem, które ma wpływ na rozwój gospodarczy oraz jakość świadczonych usług w zakresie projektowania zieleni. Szkolenia wyposażające projektantów ogrodów i architektów krajobrazu w praktyczne umiejętności i wiedzę biznesową są istotnym czynnikiem, który zachęci do poszerzania świadczonych usług, stosowania innowacyjnych metod oraz zwiększy świadomość zawodową. Istnieje potrzeba poszerzania i nauki współpracy projektantów z innymi branżami. Chcemy, poprzez opracowany program szkoleń, w jak najwyższym stopniu przyczynić się do wzrostu kompetencji projektantów zieleni na różnych płaszczyznach

• adepci architektury krajobrazu
  • osoby, które zajmują się projektowaniem przestrzeni publicznych i komercyjnych
  • branżyści z architektury krajobrazu i projektowania ogrodów

• profesjonalną kadrę trenerską
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat z ukończonego szkolenia

TERMIN:      13-15 kwietnia 2018

MIEJSCE:      Lublin

ZAPISY: http://fundacjakrajobrazy.pl/zapisy/

Kontakt:

Bartosz Niewiadomski                 tel.: 665-646-664                  e-mail: fundacjakrajobrazy@gmail.com

Program szkolenia:

13.04 – SZKOLENIE Z VECTORWORKS LANDMARK

I. Część (10:00 – 13:00)

• Wprowadzenie do programu Vectorworks Ogród i Krajobraz
  • Interfejs i narzędzia podstawowe
  • Ustawienia projektu
  • Narzędzie inteligentnego kursora
  • Import map PDF
  • Tworzenie i edycja grafiki 2D
  • Atrybuty obiektów 2D

II Część (13:30 – 17:00)

• Wstęp do modelowania 3D
  • Ustawienie oświetlenia ogólnego i tła
  • Przypisywanie tekstur
  • Narzędzie Powierzchnia twarda
  • Narzędzie Roślina
  • Korzystanie z zasobów bibliotecznych
  • Tworzenie widoków 3D
  • Tworzenie widoków i arkusza wydruku
  • Praca na arkuszach wydruku (wymiarowanie, opisywanie, edycja rysunku)
  • Publikacja w formacie PDF

14.04 – SZKOLENIE Z KREOWANIA TOŻSAMOŚCI ZAWODOWEJ

I. Wrsztaty (10:00 – 14:30)

Poddanie pod dyskusję aktualnego obrazu środowiska zawodowego, związanego z architekturą krajobrazu. Poruszenie problematyki określenia obszaru działania projektanta ogrodu i architekta krajobrazu. Ukazanie jak brak specjalizacji wpływa na postrzeganie środowiska zawodowego przez społeczeństwo i ludzi branż budowlanych.

• Określenie na rynku swojej specjalizacji
    • Problematyka odnalezienia się na rynku usług
    • Problematyka związana z nazewnictwem firm
    • Logotypy i wizaż
    • Tworzenie własnej marki Architekta i Projektanta
    • Portfolio Architekta Krajobrazu i Projektanta Ogrodu

II. Warsztaty (15:00 – 18:00)

Praktyczne ćwiczenia realizowane w ramach ćwiczeń.

Personal branding:

• Kreowanie wizerunku
  • Postrzeganie marki
  • Wyróżnienie marki
  • Co mówią: strona www, logotyp, kolory, strój i elementy
  • Jakim typem jesteś
  • Twoje wyróżnienie
  • Komunikacja z otoczeniem
  • Komunikacja niewerbalna
  • Rozmowa z klientem/inwestorem/wykonawcą
  • Tworzenie własnej oferty
  • Relacje z klientami

Po zakończeniu zajęć serdecznie zapraszamy na spacer po dzielnicy Starego Miasta.

15.04 – SZKOLENIE „Ogród to też dom”

I. Część (9:00 – 13:00)

Spotkanie z Architektem Krajobrazu, Przewodniczącym Rady Kultury Przestrzeni działającej przy Prezydencie Miasta Lublin.

• Prelekcja dotycząca zagospodarowania przestrzeni oraz zieleni funkcjonalnej w mieście
  • Panel dyskusyjny o rozwoju przestrzeni miejskich
  • Spacer po wyjątkowych miejscach w Lublinie

II Część – Ogród to też dom (14:00 – 18:30)

Ogród to też dom I – technologie budowy ogrodów przydomowych

• Oświetlenie
  • Taras
  • Grill ogrodowy
  • Murki oporowe
  • Meble ogrodowe
  • Odcięcia rabatowe

Ogród to też dom II – błędy projektowe

• Faza przedprojektowa
  • Realizacja
  • Eksploatacja

Ogród to też dom III – nawyki i nałogi branżowe

• Nawyki w środowisku zawodowym
  • Nawyki i klientów
  • Nawyki u projektantów i w projektach

Ubiegłoroczna edycja szkoleń cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a uczestnicy wskazywali na wartościowe i merytoryczne efekty szkoleń o czym świadczą ich rekomendacje.

Fotorelacja z ubiegłego szkolenia:   Cykl szkoleń dla architektów krajobrazu i projektantów ogrodów

OPINIE:

Dziękujemy za zaproszenie do udziału w Waszych szkoleniach. Z Poznania nie było łatwo do Was dojechać, ale było warto i polecamy je niezdecydowanym.

Daria Bulczyńska, Ogrody Odnowa

Bardzo dziękuję za zorganizowanie cyklu szkoleń. Zetknęłam się z dużą wartością merytoryczną i profesjonalną kadrą szkoleniową. Z pewnością podwyższyłam swoje kwalifikacje zawodowe. Szczególnie ważne było dla mnie szkolenie z Kreowania Tożsamości Zawodowej w Architekturze Krajobrazu. Warsztat usystematyzował moje podejście biznesowe i wykreował nowe wątki, które będę wykorzystywać w swojej firmie.

Karolina Błaszczak, architekt krajobrazu

Partnerzy: