Top

Duże drzewa dla powiatu łęczyńskiego- sadzenie drzew

Duże drzewa dla powiatu łęczyńskiego- sadzenie drzew

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się sadzenie dwóch dojrzałych drzew w ramach projektu „Duże drzewa dla powiatu łęczyńskiego„.
Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz wdrożenie procesu edukowania społeczeństwa w kontekście roli drzew, jako istotnego komponentu otaczającej nas przestrzeni.

Proces sadzenia dużych drzew będzie prowadzony przez profesjonalistów będzie ponadto zawierał elementy szkoleniowe. Zapraszamy szczególnie przedstawicieli samorządów oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

 

Wspólne sadzenie drzew odbędzie się w następujących terminach:

  • 12 października (wtorek) o godz. 10.00 w Łęcznej przy ul. Wierzbowej, (naprzeciw pomnika Bobra Żeremiaszka). Drzewo zasadzone zostanie przez Burmistrza Łęcznej – Pana Leszka Włodarskiego oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
  • 13 października (środa) o godz. 11.30 widzimy się na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie.
    Przypomnijmy, że do konkursu „Przyjazna Przestrzeń – wspólnie posadźmy duże drzewo przy szkole” wpłynęło aż 12 zgłoszeń od szkół podstawowych z powiatu łęczyńskiego. Konkurs wygrała klasa 5 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dratowie.

 

Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie i zaangażowanie szkół z powiatu łęczyńskiego w tym projekcie. Ponadto jesteśmy dumni, że Urząd Miejski w Łęcznej promuje dobre praktyki w zagospodarowaniu przestrzennym przestrzeni publicznych.
_____________________
Projekt realizowany jest we współpracy Fundacji Krajobrazy z LW Bogdanka.