Top

„Dzieci Starego Miasta” wystawa fotograficzna Jakuba Wójtowicza w Zielonej Sali Wykładowej

„Dzieci Starego Miasta” wystawa fotograficzna Jakuba Wójtowicza w Zielonej Sali Wykładowej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spacer i odwiedzenie wystawy prac artysty – Jakuba Wójtowicza, pt. Dzieci Starego Miasta. Wystawę można już oglądać  na Zielonej Sali Wykładowej.

Dzieci Starego Miasta to projekt artystyczny, prezentujący codzienność najmłodszych mieszkańców lubelskiego Starego Miasta. Wystawa jest zaproszeniem do poszukiwania, przeniesienia się na moment do krainy dziecięcych marzeń i zabaw. Codzienność w którą wpadamy powoduje, że zapominamy o wiekowych, autentycznych budowlach tworzących niepowtarzalny klimat, o zaułkach i starych murach, które są świadectwem bogatej przeszłości miasta. Prezentowane kadry pozwalają nam na nowo odkryć Lublin patrząc na nie nieco z innej perspektywy.

Jakub Wójtowicz

Fotograf, producent filmowy i fotograficzny, artysta wizualny, miłośnik morza i sportów wodnych. Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii. W swoim dorobku ma m.in. projekty Rzemieślnicy Lubelscy, Dzieci Starego Miasta, Kobiety Sarajewa. Mieszkaniec dzielnicy Stare Miasto w Lublinie. Inspiracje czerpie z wewnętrznych przemyśleń swojego życia. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej. Swoimi pracami szuka odpowiedzi na pytania: Kim jesteśmy? Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy?

Zrealizowane w ramach Dzielnice Kultury.