Historie z Gliny.

Na przełomie maja i czerwca, Fundacja Krajobrazy miała przyjemność uczestniczyć w przygotowaniach do bardzo ważnego wydarzenia kulturalnego, wpisanego na stałe w kalendarz miasta Lublin – Noc Kultury. Efektem tego było przeprowadzenie wyjątkowych warsztatów z lepienia z gliny wraz z mieszkańcami „lepionego” obszaru – ulic Cyruliczej i Furmańskiej w Lublinie.

Owocem prac jest niepowtarzalny zbiór glinianych kamieniczek, przedstawiających prawdziwe budowle z ulicy Cyruliczej i Furmańskiej w Lublinie. Koordynatorem i pomysłodawczynią projektu realizacji warsztatów z mieszkańcami, była Karolina Koguciuk.

Dzięki wspólnej pracy i wysiłkowi podjętemu wspólnie z mieszkańcami Modelowej Rewitalizacji Lublina, udało się stworzyć ogromną makietę przedstawiającą duży wycinek Starego Miasta.

Te piękne dzieła mogliście podziwiać w trakcie Nocy Kultury, a teraz możecie zobaczyć w Fundacja Krajobrazy na Cyruliczej 3.

Zapraszamy.