Top

KONCERT MIASTO SŁUCHA

KONCERT MIASTO SŁUCHA

Przedstawiamy repertuar kolejnego koncertu w ramach projektu „Miasto Słucha” oraz sylwetkę Ani Karpowicz, która zagra specjalnie dla Państwa już w najbliższą niedzielę (23 lipca). W tym tygodniu widzimy się o godz. 16.00 na terenach zieleni Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie.
________________
Wstępny repertuar
C. Debussy – Syrinx
S. Sciarrino – Canzona di Ringraziamento
K. Fukushima – Mei
A. Kaca – Inner
M. Korkokiou – Behaviours
________________
Ania Karpowicz
Flecistka, kuratorka, aktywistka. Laureatka Paszportu Polityki 2020 w kategorii Muzyka Poważna. W jej repertuarze szczególne miejsce ma twórczość XX i XXI w. Studiowała grę na flecie w Akademii Muzycznej w Łodzi i Hochschule für Musik Detmold. W latach 1999–2015 nagradzana na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. W latach 2006–8 członkini European Union Youth Orchestra, z którą koncertowała na najważniejszych estradach Europy. Od 2013 r. kieruje założoną przez siebie kooperatywą muzyczną Hashtag Ensemble, koncertując, ale też angażując się w inicjatywy improwizatorskie i edukacyjne. Zespół występuje na większości festiwali nowej muzyki w Polsce i koncertuje za granicą.
Ania Karpowicz jako solistka angażuje się też w promocję twórczości kobiet: wystąpiła jako panelistka na międzynarodowym sympozjum Musica Femina w Budapeszcie, a na festiwalu Sacrum Profanum 2020 zrealizowała interdyscyplinarny projekt online TOVA podnoszący temat kobiecej tożsamości w dzisiejszych czasach, z muzyką czterech młodych kompozytorek. Jako kuratorka specjalizuje się w mikro-projektach realizowanych we współpracy ze społecznościami lokalnymi. W latach 2010–12 prowadziła autorską scenę Lokal Na Poważnie, w 2014 r. była kuratorką cyklu koncertów WawaParis 1914, a w rok później – podwórkowych warsztatów Dźwiękolory. Projekt realizowany w Stacji Falenica otrzymał nagrodę portalu CzasDzieci „Złote Słoneczniki” dla najlepszych zajęć muzycznych w Warszawie. Ania Karpowicz prowadzi społeczne działania muzyczne dla festiwali i instytucji muzycznych. W 2017 r. zainicjowała wraz z pianistą Markiem Brachą festiwal WarszeMuzik. Artystka jest współzałożycielką powstałego w 2020 roku Instytutu Mieczysława Wajnberga, wraz z Marią Sławek i Aleksandrem Laskowskim. Prowadzi m.in. projekt Spacerownik Warszawa Wajnberga opublikowany w języku polskim, angielskim i jidysz. W latach 2022-2023 bierze udział w European Music Council Fellowship Programme, współpracując z najważniejszymi instytucjami muzycznymi w Europie. Prowadzi JEDNOKROTNI dla Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie, w ramach którego rozmawia z wybitnymi solistami o społecznej odpowiedzialności muzyki klasycznej. Ania Karpowicz zadebiutowała w 2022 roku jako kompozytorka utworem „Myślę. Nie płaczę.” na podstawie poezji Ireny Klepfisz dedykowanym przestrzeni pomnika Umschlagplatz w Warszawie i wykorzystującym nagrania terenowe. Rozwija się kompozytorsko między innymi dzięki indywidualnemu stypendium artystycznemu m.st. Warszawy na rok 2023, w ramach którego powstaje utwór „Die rajze ahaim.” upamiętniający 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim.
________________
Autorem grafiki jest Filipowski.
Projekt „Miasto słucha” realizowany jest dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin, w ramach programu „Miasto Kultury” oraz Perła– Browary Lubelskie S.A.
Partnerzy: Radość Architektura Krajobrazu KUL
Patroni medialni: Radio Lublin Zieleń Miejska TVP 3 Lublin
Mecenat: Miasto Lublin Lublin – Miasto Kultury Perła