Top

Kreatywne Przemiany

Kreatywne Przemiany

Prezentujemy uczestników biorących czynny udział w projekcie „Kreatywne Przemiany”, realizowanym przez Fundację Krajobrazy na zlecenie Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin. Ekipa specjalistów zajmie się wielowymiarową przemianą salonu fryzjerskiego „Ewcia” przy ul. Lubartowskiej 24 w zakresie biznesu, zmiany wizerunku i poszerzenia umiejętności pracowników.

EWA KOBELARZ

Fryzjer z wieloletnim doświadczeniem, aktywna mama i babcia. Sama przyznaję, że fryzjerstwem zajęła się z przypadku, ale nie żałuje swojego wyboru. Ukończyła dwuletni Zespół Szkół Zawodowych w Lublinie, w 1975 zdała egzamin cechu fryzjerskiego. Praktykę zdobyła w salonie fryzjerstwa męskiego przy ul .Chopina. Od 1977 roku członek Spółdzielni Fryzjerów. Własną działalność założyła w 2015 przy ul. Lubartowskiej 24, jednak z tym miejscem jest związana już od 1985 roku, gdzie również mieścił się salon fryzjerski z bogatą historią. Najbardziej w swojej pracy ceni kontakt z ludźmi i możliwość zdobywania doświadczeń podczas rozmowy ze swoimi klientami. Śmiało twierdzi ,że nie straszna jest jej żadna fryzura, jest otwarta na nowe trendy oraz szczególne wymagania swoich klientów .W projekt Kreatywne Przemiany  zaangażowana została dzięki Pani Edycie Wiśniewskiej.

 

 

EDYTA WIŚNIEWSKA

Pracuje w referacie ds. wspierania przedsiębiorczości i relacji z biznesem w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, gdzie jest odpowiedzialna m.in. za realizację projektu rewitalizacji gospodarczej „Lubelska Dzielnica Kreatywna”. Projekt „Lubelska Dzielnica Kreatywna” ma na celu gospodarcze ożywienie rewitalizowanego obszaru poprzez wsparcie działalności rzemieślniczej, promocję ulicy Lubartowskiej i jej okolic jako miejsca, gdzie można skorzystać z usług przedstawicieli tzw. ginących zawodów, wsparcie kreatywności przedsiębiorców, którzy już funkcjonują na tym obszarze oraz przyciągnięcie do Śródmieścia przedsiębiorców kreatywnych. Działania wdrażane w ramach projektu obejmują m.in. remont bazy lokalowej, konkurs „Kreatywne Przemiany”, warsztaty dla mieszkańców w kreatywnych pracowniach znajdujących się na terenie rewitalizowanym, otwarcie pracowni coworkingowej dla przedsiębiorców kreatywnych przy ul. Lubartowskiej 30 A, a także wsparcie promocyjne branży kreatywnej i rzemiosła. Referat ds. wspierania przedsiębiorczości i relacji z biznesem wdraża ponadto projekty tj. Regional Creative Industries Alliance, Creative Business Cup, Przedsiębiorcze Dzieciaki, a także organizuje konkursy dla organizacji pozarządowych, powierzając partnerom społecznym realizację zadań w zakresie wspierania rozwoju gospodarczego.

WOJCIECH JANUSZCZYK

Architekt krajobrazu, przedsiębiorca, nauczyciel akademicki  i absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Współzałożyciel pracowni projektowej Garden Concept Architekci Krajobrazu. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi budowy i konserwacji obiektów architektury krajobrazu oraz aranżowaniem wnętrz. Autor cyklu wykładów i prezentacji „Ogród to też dom”, w których prezentuje funkcjonalno-technologiczne podejście do realizacji przestrzeni przy obiektach mieszkalnych. . Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie upowszechniania kultury, w latach 2014-2017 organizator wystawy  w formie ogrodu pokazowego charakterze edukacyjno-kulturowym na festiwalu ogrodów w Bolestraszycach. Od 2016 założyciel, fundator  i dekorator Fundacji Krajobrazy, gdzie cyklicznie przeprowadza warsztaty i szkolenia dla mieszkańców oraz specjalistów z zakresu kształtowania przestrzeni, podnoszące kompetencję zawodowe oraz organizuje liczne wystawy artystyczne. Twórca parku kieszonkowego-pierwszej w Polsce Zielonej Sali Wykładowej na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina.

 

 

MONIKA BUTRYN

Wizażystka, specjalistka od kreowania wizerunku, inspiracja wielu kobiet. Współtworzy wizerunki celebrytów, ludzi biznesu, gwiazd, polityków, ale z jej porad i pomocy może skorzystać każdy, kto szuka stylu i jakości. Tworzy  makijaże  gwiazd na największych festiwalach w Polsce ;na festiwalu Sopot Top Trendy, na festiwalu Opole. Współpracuje z najlepszymi fotografami w Polsce. Sama również wykonuje niepowtarzalne sesje zdjęciowe, ma oko niezwykłe do ludzi, zwłaszcza interesuje ją fotografia męska. Często gości w mediach jako ekspert od wizażu i autoprezentacji. Makijażystka na pokazach znakomitych polskich projektantów, współpracowała m.in z Maciejem Zieniem. Wykładowca i trener wizażu, prowadzi  szkolenia z kreowania wizerunku dla firm. Autorka wielu publikacji na temat stylu i kreowania wizerunku. Gościnnie wykłada na  wielu znaczących uczelniach w Polsce. Wielokrotnie nominowana do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej, Kobiety Liderki, Lublinianki Roku 2015.Stworzyła także autorską, prestiżową roczną szkołę wizażu . Juror w Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu Profesjonalnego. Dziś swoim nazwiskiem firmuje elegancką Pracownię Stylu w samym sercu miasta. Miejsce piękne i ekskluzywne, w jednej z zabytkowych kamienic Krakowskiego Przedmieścia , utrzymane w stylistyce vintage i glamour. Finalistka Międzynarodowego konkursu Wizażysta Roku 2008 organizowanego przez  Emakeup Magazine. Mówca na prestiżowej, międzynarodowej konferencji TED.W 2009 roku biografię wizażystki umieszczono w Encyklopedii biograficznej znanych osobowości  ze wszystkich dziedzin życia publicznego w Polsce – polityki, gospodarki, nauki, kultury i sztuki.Współpracuje z Fundacją Piękniejsze Życie oraz z fundacjami związanymi z niepełnosprawnością. W ramach wolontariatu prowadzi warsztaty makijażu dla kobiet dotkniętych chorobą nowotworową.

MAŁGORZATA BOGDANOWICZ

Ukończyła psychologie ze specjalizacją psychologii organizacji i zarządzania na KUL. Przez 7 lat handlowiec, a potem koordynator zespołu sprzedażowego branży reklamowo-wydawniczej. Od 10 lat tworzy i rozwija zespoły sprzedażowe z pasją przekazując swoje doświadczenia z branży reklamowej, wydawniczej, radiowej, motoryzacyjnej, budowlanej i meblarskiej. Pracuje również przy projektach związanych z rozwojem pracowników w zakresie Work Life Balance, zarządzania wiekiem.  Praktyk w prowadzeniu szkoleń z zakresu negocjacji i obsługi klienta w handlu, komunikacji interpersonalnej, umiejętności menadżerskich. Zawodowo specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, tworzeniu programu szkoleniowych, tworzeniem marki osobistej w zespołach handlowych zgodnych z wizją firm. Kocha wszystko co związane z relacjami między ludźmi. Analizuje i rozwija swoją wiedzę  w tym zakresie. Skończyła Małopolską Szkołę Trenerów Organizacji ROZVIYAK – poziom zaawansowany. Wciąż rozwija się swoje umiejętności trenerskie na spotkaniach z umożliwiających wymianę doświadczeń między trenerami. Obecnie współtworzy markę związaną  z pomaganiem ludziom związana z onkologią, gdzie również pracuje jako psychoterapeuta.

 

MIKOŁAJ MACIEJEWSKI

Specjalista budowlany z wieloletnim doświadczeniem, wykonawca projektu przemiany salonu fryzjerskiego „Ewcia”. Przedsiębiorca realizujący liczne projekty na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAKUB WÓJTOWICZ

Fotograf, producent filmowy i fotograficzny, artysta wizualny, miłośnik morza i sportów wodnych. Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii. W swoim dorobku ma m.in. projekty Rzemieślnicy Lubelscy, Dzieci Starego Miasta, Kobiety Sarajewa. Mieszkaniec dzielnicy Stare Miasto w Lublinie. Inspiracje czerpie z wewnętrznych przemyśleń swojego życia. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej.  Swoimi pracami szuka odpowiedzi na pytania: Kim jesteśmy? Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy?