Top

Kultura przestrzeni na Zielonej Sali Wykładowej

Kultura przestrzeni na Zielonej Sali Wykładowej

Zapraszamy na wykład wiedzy o „ptasich podrywach”, który odbędzie się już 22 lipca (czwartek) o g.17.00 na Zielonej Sali Wykładowej.
Warkot silników samochodów przejeżdżających ul. Wyszyńskiego. Gwar i śmiech dochodzący spod parasoli rozstawionych na uliczkach Starego Miasta. A w Bramie Krakowskiej, staruszka z kolorowymi bukietami pięknych kwiatów. Może jakiś przechodzień, urzeczony nastrojem chwili, zdecyduje się obdarować nimi swoją ukochaną? Piękno zachwyca!
A jak jest w przyrodzie? Czy ptaki stać na „romantyczny” gest dla swojej ukochanej? Jak zdobywają swoje wybranki? Czym imponują? Czy to gburowie, czy pełni gracji, finezji zdobywcy? Czy to mistrzowie podrywu? A może właśnie wiele wzorców zachowań to odwzorowanie tego, co z takim sukcesem wpisane jest w dynamikę rozwoju świata przyrody…
Zapraszamy na fascynującą podróż, podczas której postaramy się spojrzeć trochę inaczej na ornitologiczne arcydzieło matki natury. Nie przez pryzmat uciążliwości, niedogodności, jakie niekiedy kojarzą się z obecnością ptaków w przestrzeni miejskiej, lecz nauczymy się dostrzegać piękno i misternie utkane cudo, które nas otacza.
Wykład poprowadzi Bernadetta Ebertowska – ornitolog, pracownik Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Udział w warsztacie jest bezpłatny.
ℹ Zapisy pod adresem: info@fundacjakrajobrazy.pl
___________________________________
Projekt dofinansowany jest z programu „Dzielnice Kultury” Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin.