Miasto Słucha

Fundacja Krajobrazy we współpracy z „Perła”- Browary Lubelskie S.A. zaprasza na cykl letnich koncertów na trawie „Miasto Słucha”.
Każdy koncert to godzinne spotkanie z muzyką, przy utworach mistrzów, między innymi: Chopina, Moniuszki czy Wieniawskiego. W tym roku poza koncertami fortepianowymi będą mieć Państwo okazję posłuchać gry na skrzypcach oraz na harfie.
Udział w koncertach jest bezpłatny.
Specjalnie dla Państwa zagrają artyści, związani przede wszystkim z lubelską sceną muzyczną:
– 29 maja – FORTEPIAN / Michał Iwanek
– 5 czerwca – SKRZYPCE / Maksymilian Wosk
– 26 czerwca – HARFA / Anna Ciszyńska
– 3 lipca – FORTEPIAN / Karolina Tomaszewska
Spotkania z muzyką odbywać się będą na terenach zieleni Browaru Perła (ul. Bernardyńska 15) w Lublinie.
Pierwszy koncert odbędzie się 29 maja (niedziela). Podczas koncertu będzie można odpocząć przy dźwiękach jazzu, które zagra dla nas Michał Iwanek
MICHAŁ IWANEK
Pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Pedagog klasy fortepianu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, teatr ITP (2014); Historia pewnej gwiazdy, teatr Przecinek (2003).
Skomponował także muzykę na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko otwarcia, Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016). W latach 2012-2015 współpracował z festiwalem Diamenty Lublina, gdzie był autorem aranżacji i instrumentalistą. Producent muzyczny i instrumentalista: m.in. „Snów Pejzaże „ Anna Michałowska 2017( aranżacja, produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe).
Ma na koncie współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim, Mariuszem Bogdanowiczem, Squbasem i kabaretem Świerszczychrząszcz.
****
Zachęcamy do zabrania ze sobą koszy piknikowych oraz kocy. Zapewniamy możliwość siedzenia na leżakach.
Więcej informacji już wkrótce!
Wydarzenie na Facebooku:
Projekt „Miasto słucha” realizowany jest dzięki wsparciu finansowym Wydziału Kultury Miasta Lublin, w ramach programu „Miasto Kultury” oraz „Perła” – Browary Lubelskie S.A.
Organizator: Fundacja Krajobrazy
Partnerzy: Architektura Krajobrazu KUL, Radość
Patroni medialni: Radio Lublin, Magazyn „Zieleń Miejska”, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Lubelski.pl