MISTRZOWIE MÓWIĄ

Jednym z najlepszych rodzajów edukacji na świecie jest obserwacja mistrzów. Szacunek dla ich wybitnych osiągnięć, pokora i wytrwałość w ich naśladowaniu, stanowią siłę napędową do wszelkiej zmiany. Zacznijmy zatem od zmiany tego, co nas otacza. Wiadomo, że to, co zewnętrzne, wpływa na to, co jest w nas.

Architektura krajobrazu, której nadrzędnym celem jest tworzenie i ochrona piękna w otoczeniu człowieka skupia grono osób, których możemy nazywać mistrzami. Chcemy, aby powiedzieli nam, jak dobrze pracować nad ładem przestrzennym.

Wierząc w teorię mistrzów i sens architektury krajobrazu zapraszamy Was do udziału w projekcie: „Mistrzowie mówią”. Przez trzy miesiące aktywnych działań kulturalno-edukacyjnych postaramy się prowadzić rozmowy i działania na rzecz budowania przestrzeni publicznej. Pod okiem mistrzów w dziedzinie architektury krajobrazu, architektury i sztuki pokażemy, jak wspólnie dbać o to, co nas otacza.

Więcej informacji w wydarzeniu.

Organizatorzy: Fundacja Beetle i Fundacja Krajobrazy
Partner: Wydział Artystyczny UMCS
Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin
Patroni medialni: Architektura i Biznes, Gazeta Wyborcza, Radio Lublin