Otwarcie nowej przestrzeni przy Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej / ŁĘCZNA LAB – Kultura Przestrzeni

Oficjalne otwarcie „zielonej sali wykładowej” przy CK Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej (al. Matki Bożej Fatimskiej) już 9 listopada 2021 r. (wtorek)!
PROGRAM WYDARZENIA ⬇⬇⬇
11.30 – 11.40 – Oficjalne otwarcie
11.40 – 12.00 – Kilka słów o projekcie / Fundacja Krajobrazy
12.00 – 12.30 – wernisaż wystawy fotograficznej “Osiedle Samsonowicza gdy było nowe” / E. Misiewicz
12.30 – 14.00 – Warsztaty artystyczne dla najmłodszych
12.30 – 14.00 – Warsztaty florystyczne dla seniorek i seniorów
Zielona sala wykładowa przy Domu Kultury w Łęcznej powstała w ramach projektu „ŁęcznaLab” realizowanego w ramach trójstronnej współpracy pomiędzy LW Bogdanka, Fundacją Krajobrazy oraz Gminą Łęczna.
Impulsem do wprowadzenia przestrzennych zmian były otrzymane od mieszkańców i mieszkanek Łęcznej, w poprzednim etapie projektu, rekomendacje dotyczące zmian przestrzeni zieleni osiedlowej miasta Łęczna. W oparciu o konsultacje społeczne opracowaliśmy koncepcję zmian przy Domu Kultury w Łęcznej – stworzenie zewnętrznej “zielonej sali wykładowej” oraz utworzenie systemu wystawienniczego.
Przyjdź i zobacz jak zmieniła się przestrzeń!