Otwarcie przestrzeni dla podopiecznych Kliniki Budzik

Fundacja Krajobrazy miała ogromna przyjemność wesprzeć projekt budowy przestrzeni dla pacjentów, ich rodziców oraz lekarzy Kliniki „Budzik” w Warszawie, zajmującej się wybudzaniem dzieci ze śpiączki.

Inicjatywa budowy ogrodu przy Klinice „Budzik” zrodziła się podczas realizacji konkursowego „Ogrodu Snu” w sierpniu 2015 r., który promował działalność Fundacji i Kliniki. Konkurs organizowany był w ramach wystawy Zieleń To Życie w Warszawie. Jego tytuł „Obudź emocje” ukierunkował autorów pracowni Garden Concept do stworzenia symbolicznego ogrodu ukazującego działania fundacji Pani Ewy Błaszczyk oraz Klinki ” Budzik” zajmującej się wybudzaniem dzieci ze śpiączki. Głosami publiczności „Ogród Snu” zwyciężył w konkursie.

Tego samego roku rozpoczęły się rozmowy nad stworzeniem przestrzeni dla podopiecznych Klinki „Budzik”, natomiast pierwsze prace rozpoczęły się w maju 2016 r. Wykonano brukowany plac ze ścieżką, łączącą budynek z placem zabaw, zainstalowano system automatycznego nawadniania oraz stworzono rabaty z roślinami wokół placyku wypoczynkowego, na którym stanęły ławki elementy małej architektury. Ponadto, osłonięto roślinami niekorzystne obiekty infrastruktury.

1 czerwca 2016 r. w Dniu Dziecka, w obecności podopiecznych Kliniki „Budzik” ich opiekunów i przedstawicieli sponsorów Panowie Andrzej Lach (dyrekcja Kliniki ”Budzik”), Wojciech Januszczyk (Garden Concept) oraz Michał Jabłoński (dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka dokonali oficjalnego otwarcia przestrzeni. Mamy nadzieję, że pacjenci kliniki będą z radością spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu!

Sponsorzy: firma Libet S.A., firma P.H.U. Majewski i Westmark (deweloper osiedla Ventana), szkółka Zielone Wzgórze Anna Wójcik-Kager, szkółka Kurowscy, Fundacja Krajobrazy, firma Puczyński.

WIĘCEJ ZDJĘĆ: Galeria – otwarcie przestrzeni dla podopiecznych Kliniki Budzik