Otwarte szkolenie dla animatorów, społeczników i urzędników „Zachwyt nad chaszczami, czyli o bioróżnorodności i nie tylko”

Fundacja Krajobrazy zaprasza na spotkanie z przyrodnikiem na temat dzikich terenów zieleni i bioróżnorodności w miastach!

Dzikie części miasta i prywatnych posesji traktowane są często jako zbędne, nieprzydatne i brzydkie. Jednak te zapomniane przestrzenie tętnią życiem. Ich uroda jest prawdziwa. Nauczmy się je doceniać, wydobywać z nich to, co dobre.

Podczas szkolenia porozmawiamy o roli bioróżnorodności i znaczeniu zielonych przestrzeni zapomnianych w mieście w działaniach projektowych i animacyjnych, oraz odbędziemy spacer przyrodniczy połączony z rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt.

Spotkanie jest skierowane szczególnie do urzędników i animatorów kultury, którzy pragną w swoich działaniach i projektach podkreślać rolę terenów zielonych i bioróżnorodności w mieście.

Termin: 31 sierpnia (wtorek) 2021r

Miejsce: Bernardyńska 15, Lublin

Udział w spotkaniu jest bezpłatny

Zapisy: info@fundacjakrajobrazy.pl

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wojciechowski

– Absolwent ochrony środowiska KUL, Główny specjalista ds. ochrony przyrody, krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych, ochrony środowiska, edukacji oraz turystyki i rekreacji w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych. Przyrodnik, społecznik, publicysta i tłumacz. Zajmuje się edukacją ekologiczną.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „Bioróżnorodność Miejska” i jest realizowany ze środków Urzędu Miasta Lublin.

Partnerzy projektu: Urząd Miasta Lublin i Biuro Partycypacji