Park kieszonkowy „Pracownia w przestrzeni”, czyli pierwsza w Polsce Zielona Sala Wykładowa

Fundacja Krajobrazy jest pomysłodawcą i realizatorem Pracowni w przestrzeni, która poza funkcją rekreacyjną tworzy pierwszą w Polsce „Zieloną Salę Wykładową” dającą szeroką możliwość społecznych działań aktywizujących mieszkańców. Przestrzeń została wybudowana w ramach zwycięskiego projektu Zielonego Budżetu Miasta Lublin na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina (skrzyżowanie ul. Cyruliczej z Furmańską w Lublinie). Aktualnie Zielona Sala jest animowana przez Fundację Krajobrazy, gdzie odbywają się liczne warsztaty, spotkania, szkolenia i wystawy tematyczne.