Top

POSZUKIWACZE SKARBÓW

POSZUKIWACZE SKARBÓW

Zapraszamy na konferencję prasową w piątek 26 października o godz 11.00 w Zielonej Sali Wykładowej na Furmańskiej / Cyruliczej. –> Będzie ona poświęcona nowemu projektowi przygotowanemu przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i Fundację Krajobrazy. Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców do poszukiwania SKARBÓW!

Może codziennie je mijacie, nawet nie wiedząc, że dla kogoś to skarb? Chodzi o skarby przestrzeni naszego miasta, czyli różne szczegóły naszego otoczenia i miejsca, które bardzo lubimy. To mogą być miejsca, zakątki, strasy spacerowe, obiekty, widoki, drzewa, place zabaw, detale które mają dla nas specjalne znaczenie. Proponujemy by nazywać je: „skarbami kultury przestrzeni”. Dlaczego je lubimy? Warto się zastanowić i opisać swoje wrażenia.

Może dzięki temu inni też je dostrzegą i w ten sposób będzie to nasz wspólny SKARB! Po pewnym czasie, jeśli zabawa wciągnie więcej osób i pojawi się dużo propozycji, będziemy nagradzać najlepsze z nich, by je spopularyzować, wraz uzasadnieniem, dlaczego są takie dobre. W ten sposób razem wybierzemy wzorce i wartości kultury przestrzeni, które będą później podpowiedzią dla projektantów i władz, jak troszczyć się o potrzeby mieszkańców.

Przykłady Skarbów i więcej szczegółów na stronie: http://ulublin.eu/organizacyjne/skarby-kultury-przestrzeni/

Będziemy zbierać zgłoszenia (zdjęcia i opisy) o każdym takim miejscu i publikować w internecie.
Wraz ze zdjęciem prosimy o kilka słów opisu – powiedzcie wszystkim dlaczego jest to dla Was skarb!

Prosimy o kontakt biblioteki, rady dzielnic, domy kultury, grupy nieformalne, klasy szkolne, które chciałyby się dowiedzieć więcej, obejrzeć prezentację albo przejść się z nami na spacer po swojej okolicy, żeby pokazać nam swoje skarby albo poszukać ich wspólnie.

Kontakt:
Marcin Skrzypek, marcin@tnn.lublin.pl, 603 714 532
www.facebook.com/skarbykulturyprzestrzeni/