Szkolenie z projektowania i budowy zielonych dachów (12-13.10.)

Chcesz poszerzyć swoje umiejętności zawodowe?
Szukasz szkolenia spersonalizowanego dla architektów krajobrazu i projektantów ogrodów?
A może chcesz zdobyć praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci lepiej wykonywać swoją pracę?
Skorzystaj z naszej oferty!

Zapraszamy na profesjonalne szkolenie, na którym zapoznasz się z funkcjonowaniem i możliwościami
budowania zielonych dachów!

DLACZEGO WARTO?

Stosowanie roślinności na dachach budynków jest istotnym elementem architektonicznego kształtowania przestrzeni. Istnieje wiele korzyści płynących z zastosowań systemów zielonych dachów. Pełnią nie tylko rolę estetyczną, ale przede wszystkim funkcjonalną. Taka przestrzeń może stanowić miejsce wypoczynku i rekreacji. Zimą zapobiega stratom ciepła, a latem chroni przed nadmiernym nagrzewaniem budynku. Zatem, głównym celem organizowanego szkolenia jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu zasad projektowania oraz budowy zielonych dachów. Szkolenie odbędzie się w formie spotkania weekendowego i będzie składało się z części teoretycznej oraz praktyki wykonawczej. Kursanci oprócz praktycznych prac, zapoznają się z podstawami kosztorysowania prac oraz procesem inwestycyjnym, poznają rodzaje, historię i budowę zielonych dachów oraz materiały niezbędne do wykonania instalacji z wyjaśnieniem ich funkcji.

Jesteśmy przekonani, że udział w naszym szkoleniu pozwoli uczestnikom zdobyć wartościową wiedzę oraz przydatne umiejętności z zakresu budowy zielonych dachów, które będą mogli wykorzystać w przyszłości w swojej pracy zawodowej.

______________________

Na szkolenie zapraszamy każdego, kto chciałby posiadać wiedzę z zakresu projektowania, montażu i budowy zielonych dachów, a przede wszystkim:
˗ architektów krajobrazu
˗ projektantów ogrodów
˗ wykonawców terenów zieleni
˗ dekarzy
– ogrodników
˗ oraz studentów architektury krajobrazu i ogrodnictwa

• Organizujemy szkolenia z zakresu architektury krajobrazu i sztuki ogrodowej w formule zamkniętej, pod okiem specjalistów z danej dziedziny
• Koncentrujemy się na tym, w jaki sposób, architekci krajobrazu i branżyści mogą podnieść swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe
• Poświęcamy czas każdemu uczestnikowi
• Nasze szkolenia mają charakter warsztatów – NAUKA PRZEZ PRAKTYKĘ

1) profesjonalną kadrę trenerską
2) dwudniowe warsztaty składające się z zajęć teoretycznych i praktycznych
3) materiały szkoleniowe i warsztatowe
4) certyfikat nabytych umiejętności

Prowadzący:

Paweł Kożuchowski specjalista i wieloletni praktyk w budowie zielonych dachów, właściciel firmy Laboratorium Dachów Zielonych, ideą jego działań jest popularyzacja prostych rozwiązań.

Wojciech Januszczyk – architekt krajobrazu, Inspektor Nadzoru Terenu Zieleni, pracownik naukowy architektury krajobrazu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, współwłaściciel firmy architektonicznej Garden Concept. Posiada duże doświadczenie w zakresie kierowania i zarządzania procesami inwestycyjnymi podczas realizacji obiektów architektury krajobrazu, w tym, budowy ogrodów przydomowych, parków zabytkowych i przestrzeni publicznych. W swoich działaniach zwraca uwagę na projektowo – technologiczne rozwiązania poszczególnych elementów przestrzeni.

TERMIN:
I dzień szkolenia (sobota): 12 października 2019 r.
II dzień szkolenia (niedziela): 13 października 2019 r.

MIEJSCE: Lublin, ul. Cyrulicza 3 (biuro Fundacji Krajobrazy)

KOSZT SZKOLENIA: 619 zł (brutto)

ZAPISY: http://fundacjakrajobrazy.pl/zapisy/
**Warunkiem odbycia się szkolenia jest zebranie grupy minimum 10 osób.

Kontakt:
e-mail: ap.krajobrazy@gmail.com

PROGRAM SZKOLENIA:

I DZIEŃ SZKOLENIA
sobota (12.10.2019)

Prowadzący: Paweł Kożuchowski, Wojciech Januszczyk
Czas trwania: 10:00 – 17:00

1. Wprowadzenie do problematyki technologii związanych z funkcjonowaniem i możliwościami montażowymi zielonych dachów

• informacje ogólne
• zapoznanie się z historią zielonych dachów
• omówienie głównych funkcji i rodzajów zielonych dachów

[przerwa]

• zapoznanie się z budową ogrodów na dachach
• omówienie materiałów niezbędnych do wykonania zielonego dachu z wyjaśnieniem funkcji każdej warstwy oraz z uwzględnieniem konstrukcji dachu (teoria i praktyka)

II DZIEŃ SZKOLENIA
niedziela (13.10.2019)

Prowadzący: Paweł Kożuchowski, Wojciech Januszczyk
Czas trwania: 10:00 – 15:00

1. Praktyka wykonawcza

• układanie warstw dachu zielonego z omówieniem błędów wykonawczych
• dobór roślinności na dachach
• omówienie zasad pielęgnacji i nawadniania sytemu

2. Proces inwestycyjny

• wykonanie warstw izolacyjnych pod montaż zielonego dachu
• wykonanie warstw zielonego dachu
• dobór roślin na dachach i wykonanie nasadzeń
• zasady pielęgnacji i nawadniania systemu
• drenaże i układy odprowadzania wody
• kontrola jakości prac

3. Projektowanie i opracowywanie dokumentacji

• zapoznanie się z dokumentacją projektową oraz STWiOR, BIOZ
• analiza dokumentacji inwestycji
• zasada kosztorysowania
• wycena i odbiór dachu zielonego

W ramach szkolenia kursanci będą wykonywać samodzielny montaż budowy zielonego dachu.

______________________
Zapraszamy do odwiedzenia wydarzenia na profilu Facebook: https://www.facebook.com/events/227647921515443/