Szkolenie – „Zachwyt nad chaszczami, czyli o bioróżnorodności i nie tylko”

Fundacja Krajobrazy zaprasza na bezpłatne szkolenie „Zachwyt nad chaszczami, czyli o bioróżnorodności i nie tylko”.

Dzikie części miasta i prywatnych posesji traktowane są często jako zbędne, nieprzydatne i brzydkie. Jednak te zapomniane przestrzenie tętnią życiem. Ich uroda jest prawdziwa. Nauczmy się je doceniać, wydobywać z nich to, co dobre.

Podczas szkolenia porozmawiamy o roli bioróżnorodności i znaczeniu zielonych przestrzeni zapomnianych w mieście w działaniach edukacyjnych i animacyjnych, oraz odbędziemy spacer przyrodniczy połączony z rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt.

Spotkanie jest skierowane szczególnie do nauczycieli, wychowawców świetlic i edukatorów którzy pragną w swoich lekcjach, działaniach i projektach poruszać tematy bioróżnorodności i terenów zielonych w mieście, pokazywać jak ważne jest ich zachowywanie i dbanie o ich stan.

Termin: 14 września (wtorek) 2021r

Godziny: 9.00 – 11:30

Miejsce: Fundacja Krajobrazy, Bernardyńska 15 w Lublinie

Zapisy: info@fundacjakrajobrazy.pl

Ilość miejsc ograniczona

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wojciechowski

– Absolwent ochrony środowiska KUL, Główny specjalista ds. ochrony przyrody, krajobrazu, wartości historycznych i kulturowych, ochrony środowiska, edukacji oraz turystyki i rekreacji w Zespole Lubelskich Parków Krajobrazowych. Przyrodnik, społecznik, publicysta i tłumacz. Zajmuje się edukacją ekologiczną.

Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „Bioróżnorodność Miejska” i jest realizowany ze środków Urzędu Miasta Lublin.

Partnerzy projektu: Urząd Miasta Lublin i Biuro Partycypacji