Szkolenie z zakresu zasad projektowania oraz zakładania instalacji nawadniających

SZKOLENIE Z ZAKRESU ZASAD PROJEKTOWANIA ORAZ ZAKŁADANIA INSTALACJI NAWADNIAJĄCYCH
POZIOM II
(PRZESTRZENIE PUBLICZNE)

To drugie z cyklu proponowanych przez nas szkoleń. Swoim zakresem obejmuje projektowanie i zakładanie instalacji nawadniających w przestrzeniach publicznych, organizację pracy, a także nadzór i odbiór wykonania projektu.

Głównym celem organizowanego szkolenia jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu zasad projektowania oraz zakładania instalacji nawadniających w przestrzeniach publicznych. Szkolenie odbędzie się w formie dwóch spotkań weekendowych i będzie składało się z następujących segmentów:

• projektowanie instalacji i opracowywanie dokumentacji inwestycji,
  • studium przypadku – prezentacja procesu przygotowania oraz praktycznego działania i użytkowania gotowej instalacji w przestrzeni publicznej,
  • montaż instalacji systemów automatycznego nawadniania obejmujący prezentację poszczególnych elementów systemu oraz ćwiczenia praktyczne w tym zakresie.

Prowadzone podczas pierwszego weekendu warsztaty pozwolą szkoleniowcom na praktyczne zapoznanie się z budową i konstruowaniem sieci automatycznego nawadniania. Natomiast warsztaty, prowadzone podczas drugiego weekendu, umożliwią kursantom zapoznanie się z dokumentacją inwestycji, dzięki czemu uczestnicy będą mogli sami stworzyć pod okiem specjalistów dokumentację budowlaną i wykonawczą z zakresu STWiOR, BIOZ oraz SIWZ.

Szkolenie jest również szansą na zapoznanie się z najlepszymi przykładami zastosowania instalacji nawadniającej oraz na zdobycie przydatnej wiedzy na temat sposobów kierowania wykonawcami, nadzoru i organizacji pracy. Ponadto w ramach szkolenia przeprowadzone zostanie studium przypadku, pozwalające uczestnikom na zapoznanie i przeanalizowanie dokumentacji projektowej instalacji nawadniającej, zastosowanej w Ogrodzie Holenderskim przy Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Jako eksperci z dziedziny architektury krajobrazu wiemy, jak wielką rolę dla prawidłowego funkcjonowania przestrzeni publicznych i utrzymania zieleni stanowi odpowiednio zaprojektowany i wykonany system nawadniania. Dobry projekt pomaga uniknąć kłopotów związanych z konserwacją i utrzymaniem systemu, poszerza możliwość doboru roślin, a przede wszystkim pozwala inwestorowi sprawnie i bezproblemowo zarządzać podległą mu przestrzenią publiczną. Jesteśmy przekonani, że udział w naszym szkoleniu pozwoli uczestnikom zdobyć wartościową wiedzę oraz przydatne umiejętności z zakresu projektowania oraz zakładania instalacji nawadniających, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Fotorelacja z pierwszej części szkolenia z zakresu zasad projektowania oraz

montażu systemów automatycznego nawadniania

(OGRODY PRZYDOMOWE)

PRAKTYKA PROJEKTOWA

PRAKTYKA WYKONAWCZA

• nasze szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej (montaż systemów automatycznego nawadniania)
  • szkolenie zaczyna się od praktyki projektowej, natomiast w kolejnej części szkoleniowcy przechodzą do praktyki wykonawczej
  • uczestnicy samodzielnie zmontują instalacje nawadniające

Na szkolenie zapraszamy każdego, kto chciałby posiadać wiedzę z zakresu systemów automatycznego nawadniania, a przede wszystkim:
˗ architektów krajobrazu
˗ projektantów terenów zieleni
˗ przyszłych instalatorów
˗ Inspektorów Nadzoru Terenów Zieleni
˗ ogrodników
˗ pracowników administracji publicznej
˗ urzędników Działu Zieleni
˗ urzędników Działu Zamówień Publicznych
˗ urzędników Działu Inwestycji i Remontów
˗ oraz studentów architektury krajobrazu i ogrodnictwa

˗ profesjonalną kadrę trenerską
˗ czterodniowe warsztaty składające się z zajęć teoretycznych i praktycznych

˗ materiały szkoleniowe i warsztatowe
˗ certyfikat nabytych umiejętności

Co ze sobą zabrać?
Każdy uczestnik szkolenia powinien zabrać ze sobą własny laptop, na którym będzie pracował podczas szkolenia (istnieje również możliwość wykonywania projektu ręcznie).

Wykładowcy:

Wojciech Januszczyk – architekt krajobrazu, Inspektor Nadzoru Terenu Zieleni, pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, współzałożyciel i współwłaściciel GARDEN CONCEPT Architekci Krajobrazu

Marcin Mędrzycki – architekt krajobrazu, Inspektor Nadzoru Terenu Zieleni, pracownik dydaktyczny na Wydziale Architektury w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, właściciel firmy M. Mędrzycki Projektowanie, Urządzanie i Pielęgnacja Terenów Zieleni

Waldemar Kozak – 20 lat pracy zawodowej w budownictwie ogrodowym oraz wieloletnia praktyka przy montażu systemów automatycznego nawadniania

Tomasz Rybak – wieloletnia praca zawodowa w budowie obiektów architektury krajobrazu oraz systemów automatycznego nawadniania

TERMIN:        ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: 13-14 października

ZAJĘCIA TEORETYCZNE: 20-21 października

MIEJSCE:       Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

ul. Agrykoli 1

Ze względów organizacyjnych prosimy obowiązkowo o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia X  na adres e-mail: fundacjakrajobrazy@gmail.com.

Inwestycja:
Koszt szkolenia: 800 zł (brutto) – PROMOCJA dla pierwszych 10 uczestnikówcena regularna szkolenia to 1100 (brutto)
Członkowie:
˗ Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu
˗ Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów
˗ Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu
˗ Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa
– Federacji Arborystów Polskich
Związku Szkółkarzy Polskich: 700 zł (brutto) – na podstawie potwierdzenia składki członkowskiej

Kontakt:
Bartosz Niewiadomski                                                   tel.: 665-646-664                                      e-mail: fundacjakrajobrazy@gmail.com
(zgłoszenia)