ZIELEŃ RETENCYJNA

To całość większego planu ?
5 czerwca przeprowadziliśmy w fundacji wewnętrzne szkolenie z zakresu retencji wody i tworzenia zbiorowisk retencyjnych.??
Ogrody deszczowe i inne rozwiązania wspomagające zatrzymywanie wody, to temat w obecnej dobie konieczny do wprowadzania w przestrzeni publicznej, komercyjnej i prywatnej. Pod okiem Joanny Rayss, krajowej specjalistki i architektki krajobrazu, wspólniczki w pracowni Rayss Group oraz członkini zarządu SAK, nasz zespół tworzył projekty zagospodarowania terenu edukacyjnego z tej dziedziny. Rozpoczęliśmy również już prace w terenie.??
Będzie to miejsce wzorcowe, na bazie którego będziemy mogli prowadzić w przyszłości warsztaty i szkolenia, na które już dziś wspólnie serdecznie zapraszamy.
W warsztatach wzięli udział m.in. studenci Architektury Krajobrazu KUL w ramach praktyk zawodowych.