Zielona Sala Wykładowa. Zaproszenie na spotkanie 6.09.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w środę (6.09.2017r) o godzinie 16:30 w siedzibie Fundacji Krajobrazy przy ulicy Cyruliczej 3 w Lublinie.

Tematem spotkania będzie skwer przy ulicy Furmańskiej 5, na którym powstaje pierwsza w Polsce Zielona Sala Wykładowa.

Projekt Zielonej Sali Wykładowej – przewiduje dostosowanie obszaru do realizacji wszelkiego typu działań akcyjnych i cyklicznych tj. spotkania mieszkańców dzielnicy i miasta, warsztatów, tworzenie grup dyskusyjnych a także realizowania przez instytucje miejskie i kultury corocznych imprez jak Noc Kultury, Miasto Poezji czy okazjonalnych jak np. „ Cykl wykładów na 700 lecie Lublina”.Fundamentalną rolą mini parku jest zmiana podejścia mieszkańców Lublina do przestrzeni publicznej, a zwłaszcza terenów zieleni. Jest wezwaniem do traktowania jej jako funkcjonalnego elementu miasta, a nie jedynie uzupełniania zabudowy.

Dodatkowo zostaną omówione obecne oraz przyszłe inwestycje, zagospodarowanie terenów oraz rewitalizacje i remonty na terenie ulicy Cyruliczej i Furmańskiej.

Zadbaj o swoją przestrzeń, przyjdź na spotkanie!

Organizatorzy:
Rada i Zarząd Dzielnicy Stare Miasto