Zielona Sala Wykładowa

ZIELONA SALA WYKŁADOWA „PRACOWNIA W PRZESTRZENI”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Zielony Budżet Obywatelski umożliwił nam realizację wyjątkowego projektu, zlokalizowanego na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina. Przy ulicy Cyruliczej i Furmańskiej powstał park kieszonkowy „Pracownia w Przestrzeni” czyli pierwsza w kraju „Zielona sala wykładowa

„Pracownia w Przestrzeni” na co dzień służy mieszkańcom Lublina jako miejsce wypoczynku i rekreacji (Park kieszonkowy), natomiast jej drugim przeznaczeniem jest prowadzenie warsztatów, spotkań, wystaw, szkoleń tematycznych oraz wykładów poza budynkami.

Celem pośrednim jaki nam przyświeca jest zmiana społecznego podejścia do zieleni z tzw. „ładnego obrazka” lub jedynie uzupełnienia zabudowy, na typowo funkcjonalne jej wykorzystanie.

Pomysłodawcą i realizatorem Zielonej Sali Wykładowej jest architekt krajobrazu – Wojciech Januszczyk (Prezes Fundacji Krajobrazy). Przestrzeń została wybudowana w ramach zwycięskiego projektu Zielonego Budżetu Miasta Lublin na terenie Modelowej Rewitalizacji Lublina (skrzyżowanie ul. Cyruliczej z Furmańską w Lublinie). Aktualnie Zielona Sala jest animowana przez Fundację Krajobrazy, gdzie odbywają się liczne warsztaty, spotkania, szkolenia i wystawy tematyczne.

Zrealizowane inicjatywy na Zielonej Sali Wykładowej, to m.in.