Wizyta samorządowców z Ukrainy

W marcu Fundację Krajobrazy odwiedzili samorządowcy i lokalni liderzy organizacji pozarządowych z miast Ukrainy. Spotkanie odbyło się w ramach Rocznego Projektu Europejskiego Instytutu na rzecz Demokracji (EID) pt. „Increasing the Capacity of New Political Leaders in Ukraine”.

Celem tego projektu jest wzmocnienie profesjonalizmu i efektywności demokratycznych liderów lokalnych na Ukrainie, którzy starają się reformować swoje społeczności lokalne. W projekcie biorą udział dwa polskie miasta – Miasto Lublin i Gdynia, w których uczestnicy spotykają się z przedstawicielami administracji, władz lokalnych i organizacji pozarządowych. W drugiej części projektów EID planuje zaprosić wybranych, najwyżej ocenianych przez uczestników gospodarzy spotkań na wyjazd na Ukrainę , gdzie będą oni mogli podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z szerszym gronem współpracowników i osób zaangażowanych w projekt EID.

Miło nam poinformować, że prezes naszej Fundacji został wytypowany przez uczestników jako jeden z najlepszych i najciekawszych specjalistów, którego chcieliby zaprosić na Ukrainę. Cieszymy się ze spotkania i liczymy na dalszą współpracę.