Prezentacja prac projektowych studentów Architektury Krajobrazu KUL

W środę 22 lutego 2017 r. o godzinie 12.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbył się wernisaż prac przygotowanych przez studentów III i IV roku Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wystawa prac była zwieńczeniem programowych warsztatów „Ogrody na dachach”, przeprowadzonych w 2016 r. Projekty prezentowały autorskie wizje zagospodarowania obiektów z zastosowaniem technologii tzw. „dachów zielonych”. Organizatorem był Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Fundacja Krajobrazy oraz Modelowa Rewitalizacja Lublina. Partnerem Strategicznym i sponsorem była firma Vectorworks.

Prace przygotowane przez studentów dotyczyły koncepcji zielonych dachów na targu przy ulicy Ruskiej, na terenie podwórka na ulicy Lubartowskiej oraz na przystanku przy Alei Tysiąclecia i jego okolic. Wszystkie prace obejmowały teren wchodzący w skład Modelowej Rewitalizacji Lublina.

W  wystawie uczestniczyli przedstawiciele:

– Ministerstwa Rozwoju (Koordynator ds. Modelowej Rewitalizacji Miast oraz Ekspert ds. Modelowej Rewitalizacji Miast)

– Miejski Architekt Zieleni w Lublinie

– Koordynator ds. Modelowej Rewitalizacji w Lublinie